Konzervatóriá

Mgr. art. Katarína Sninská, ArtD.

vedúca odbornej sekcie konzervatórií

Kľúčové aktivity v roku 2017:

• pripomienkovanie legislatívy
  • spolupráca pri premiére filmu Dancer za účasti svetového umelca Sergeia Polunina v Bratislave a jeho nekomerčnom premietaní pre školy na Slovensku.
NOVÉ: Zverejnená vyhláška o max. počtoch žiakov 1. ročníkov SŠ

Dňa 1. októbra 2019 bola vyhlásená v Zbierke zákonov Slovenskej republiky: VYHLÁŠKA č. 292 Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky z 24. septembra 2019, ktorou sa ustanovujú kritériá na určovanie najvyššieho počtu žiakov prvého ročníka...

Správna rada ASŠŠZS: Vyhlasujeme #skolyzaklimu

„Sme presvedčení, že pedagógovia majú nielen vyučovať o hroziacich klimatických zmenách, ale byť svojim žiakom a študentom príkladom,“ píše sa vo Vyhlásení Správnej rady ASŠŠZS k protestom naplánovaným na piatok – 20.9.2019, kedy sa pripravujú protestné pochody vo viac ako 160 krajinách sveta.

Pozvánka na medzinárodnú konferenciu Európsky učiteľ 21. storočia

Pozývame Vás na medzinárodnú konferenciu s názvom Európsky učiteľ 21. storočia v dňoch 2. – 4. júla 2019 v Bratislave, ktorú organizuje Metodicko-pedagogické centrum v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a Organizáciou pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD). Cieľom medzinárodnej konferencie je prezentovať inovácie v edukačnom procese a možnosti uplatnenia najlepších zahraničných skúseností v podmienkach slovenských škôl.

Semináre k novému Zákonu o pedagogických a odborných zamestnancoch

Od 1. septembra 2019 bude platiť nový Zákon o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch, ktorý do praxe prináša viacero zmien. ASŠŠZS pre Vás spracovala prehľad pripravovaných školení a seminárov k tomuto zákonu, ktoré sa už od tohto týždňa organizujú v rôznych kútoch Slovenska.

Kľúčové aktivity v roku 2017:

• pripomienkovanie legislatívy
  • pripomienkovanie dokumentu Učiace sa Slovensko