Základné školy

Anna Thomková

vedúca odbornej sekcie ZŠ

Kľúčové aktivity v roku 2017:

• pripomienkovanie legislatívy
  • Kampaň Za slobodu v písaní
  • pripomienkovanie materiálu Učiace sa Slovensko
Prijímacie skúšky 2020: Ťažiskom je prospech žiaka

Stredné školy budú prijímať žiakov 9. ročníkov ZŠ podla prospechu, zároveň sa až na 7. máj 2020 posunul termín na zverejnenie kritérií na prijímacie konanie na stredné školy. Podľa pôvodného plánu riaditelia stredných škôl mali zverejniť kritériá do 28. apríla...

Správna rada ASŠŠZS: Vyhlasujeme #skolyzaklimu

„Sme presvedčení, že pedagógovia majú nielen vyučovať o hroziacich klimatických zmenách, ale byť svojim žiakom a študentom príkladom,“ píše sa vo Vyhlásení Správnej rady ASŠŠZS k protestom naplánovaným na piatok – 20.9.2019, kedy sa pripravujú protestné pochody vo viac ako 160 krajinách sveta.

Pozvánka na medzinárodnú konferenciu Európsky učiteľ 21. storočia

Pozývame Vás na medzinárodnú konferenciu s názvom Európsky učiteľ 21. storočia v dňoch 2. – 4. júla 2019 v Bratislave, ktorú organizuje Metodicko-pedagogické centrum v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a Organizáciou pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD). Cieľom medzinárodnej konferencie je prezentovať inovácie v edukačnom procese a možnosti uplatnenia najlepších zahraničných skúseností v podmienkach slovenských škôl.

Semináre k novému Zákonu o pedagogických a odborných zamestnancoch

Od 1. septembra 2019 bude platiť nový Zákon o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch, ktorý do praxe prináša viacero zmien. ASŠŠZS pre Vás spracovala prehľad pripravovaných školení a seminárov k tomuto zákonu, ktoré sa už od tohto týždňa organizujú v rôznych kútoch Slovenska.

Úspech pilotného ročníka Akadémie riaditeľov motivuje. Zapojte sa aj Vy!

Certifikát v pilotnom ročníku Akadémie riaditeľov získalo 20 absolventov, z nich 2 zo súkromných škôl. Akadémia riaditeľov, ktorú organizuje spoločnosť Profesia, spája riaditeľov základných a stredných škôl s odborníkmi, aby im sprostredkovala kvalitné vzdelávanie v starostlivosti o ľudské zdroje. Pri jej vzniku stála aj ASŠŠZS ako odborný partner pre vytvorenie obsahu modulov pilotného ročníka.

Kľúčové aktivity v roku 2017:

• pripomienkovanie legislatívy
  • spolupráca pri premiére filmu Dancer za účasti svetového umelca Sergeia Polunina v Bratislave a jeho nekomerčnom premietaní pre školy na Slovensku
  • pripomienkovanie dokumentu Učiace sa Slovensko
  • spolupráca v kampani 8-ročných gymnázií Bratislavského kraja