Zriaďovatelia

Ing. Peter Halák

vedúci odbornej sekcie zriaďovateľov

Kľúčové aktivity v roku 2017:

Sekcia zriaďovateľov bola oficiálne ustanovená v apríli 2018 na Výročnej odbornej konferencii súkromných škôl a školských zariadení Slovenska.

ASŠŠZS: Iniciujeme spoločné stretnutie so zástupcami všetkých zriaďovateľov

Štatutárna zástupkyňa ASŠŠZS Eva Ohraďanová požiadala listom ministra školstva B. Gröhlinga o zorganizovanie spoločného stretnutia zástupcov všetkých zriaďovateľov (ZMOS, KBS, ASŠŠZS). Cieľom stretnutia by malo byť navrhnúť riešenia na pomoc všetkým školám a školským zariadeniam, ktoré nebudú na úkor určitého typu zriaďovateľa.

M. Smreková v Trende aj o konflikte záujmov zriaďovateľov

Mária Smreková, členka Správnej rady ASŠŠZS a bývalá riaditeľka 1. súkromného gymnázia na Slovensku sa v súvislosti so zverejnením najvyšších počtov prvákov na SŠ vyjadrila aj o tom, že o súkromných školách v tomto prípade rozhoduje konkurencia.

Správna rada ASŠŠZS: Vyhlasujeme #skolyzaklimu

„Sme presvedčení, že pedagógovia majú nielen vyučovať o hroziacich klimatických zmenách, ale byť svojim žiakom a študentom príkladom,“ píše sa vo Vyhlásení Správnej rady ASŠŠZS k protestom naplánovaným na piatok – 20.9.2019, kedy sa pripravujú protestné pochody vo viac ako 160 krajinách sveta.

Pozvánka na medzinárodnú konferenciu Európsky učiteľ 21. storočia

Pozývame Vás na medzinárodnú konferenciu s názvom Európsky učiteľ 21. storočia v dňoch 2. – 4. júla 2019 v Bratislave, ktorú organizuje Metodicko-pedagogické centrum v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a Organizáciou pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD). Cieľom medzinárodnej konferencie je prezentovať inovácie v edukačnom procese a možnosti uplatnenia najlepších zahraničných skúseností v podmienkach slovenských škôl.

Semináre k novému Zákonu o pedagogických a odborných zamestnancoch

Od 1. septembra 2019 bude platiť nový Zákon o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch, ktorý do praxe prináša viacero zmien. ASŠŠZS pre Vás spracovala prehľad pripravovaných školení a seminárov k tomuto zákonu, ktoré sa už od tohto týždňa organizujú v rôznych kútoch Slovenska.

Upozornenie Správnej rady ASŠŠZS

Správna rada ASŠŠZS po viacerých upozorneniach svojich členov reaguje na PROFORMA faktúry, ktoré v posledných dňoch prichádzajú nielen našim členom, ale množstvu rôznych škôl na Slovensku a ich vystavovateľom je Asociácia škôl Slovenskej republiky, Grosslingova 4, 811...