BEDEKER ZRIAĎOVATEĽA: Od VZN k zmluve (novela zákona č. 596/2003)

pondelok 20. december 2021 od 9.00 do 12.00 h | webinár

O webinári

Webinár nadväzuje na sériu edukačných stretnutí pre riaditeľov a zriaďovateľov neštátnych škôl a školských zariadení a prináša informácie k novele Zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 597/2003 Z. z. o financovaní základných škôl, stredných škôl a školských zariadení v znení neskorších predpisov, ktorý nadobudne platnosť 1. januára 2022.

Spoluautor novely doc. JUDr. Jozef Tekeli, PhD. a Mgr. art. Eva Ohraďanová, ArtD.

• zosumarizujú zmeny, ktoré novela prináša,
  • poskytnú praktické príklady, ako bude od januára fungovať nový systém financovania a rozoberú modelové situácie
  • a poskytnú odpovede aj na Vaše otázky.

Linka na zákon

Zverejnenie novely v Zbierke zákonov očakávame cca 21. 12. 2021. jeho podobu v znení po schválení nájdete tu: Zákon z 25. novembra 2021, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 596/2003 Z. z.

Pondelok, 20. 12. 2021

9:00 – 12:00 h

Lektori:

Mgr. art. Eva OHRAĎANOVÁ, ArtD.

prezidentka ASŠŠZ, zriaďovateľka

Eva Ohraďanová je 20 rokov zriaďovateľkou SZUŠ  a Súkromného tanečného konzervatória, podieľala sa na analýze financovania neštátnych škôl a školských zariadení z podielových daní, systémovo sa venuje odstraňovaniu diskriminácie neštátnych zriaďovateľov.

doc. JUDr. Jozef TEKELI, PhD.

právny expert

Jozef Tekeli je spoluautorom novely zákona, autor viac ako 70 zahraničných a domácich vedeckých a odborných článkov najmä z odvetvia správneho práva. V aplikačnej a vedecko-výskumnej praxi sa zameriava predovšetkým na inštitúty územnej samosprávy.

ÚVOD

Mgr. art. Eva Ohraďanová, ArtD.

Odstránenie diskriminácie vo financovaní neštátnych škôl a školských zariadení z podielových daní ako jeden z krokov zrovnoprávňovania zriaďovateľov.

VÝKLAD ZÁKONA

doc. JUDr. Jozef Tekeli, PhD.

Kľúčové zmeny platné od 1. 1. 2022:

– sprievodca zákonom, zmeny financovania, zmluva namiesto VZN, povinnosti z pohľadu neštátnych zriaďovateľov, riziká

PRAKTICKÉ NÁVODY

Mgr. art. Eva Ohraďanová, ArtD.

Nápočty a koeficienty, výpočet sumy pre zriaďovateľa, aktuálny koeficient na rok 2022.

doc. JUDr. Jozef Tekeli, PhD.

zmluva a jej náležitosti v zmysle zákona, lehoty a povinné zverejňovanie, porušenie zákona

DISKUSIA

– odpovede na písomné otázky z registračného formulára

– odpovede na otázky z pléna počas podujatia

ZÁZNAM

Linku na ZÁZNAM pošleme len účastníkovi podujatia, záznam sa samostatne neposkytuje.  Prístup k nemu bude mať účastník k dispozícii minimálne do konca roka 2021.

TECHNICKÉ POŽIADAVKY

Webinár sa uskutočňuje na bezpečnej platforme WEBEX, ktorú nám poskytuje ALEF Distribution SK. Podporované operačné systémy Windows 8 a vyššie, Mac OS X 10.13 a vyššie, Linux, smartfón.

Odporúčame kvalitné pripojenie na internet (min. 5 Mbit/s a viac), uprednostnite pripojenie cez kábel pred WIFI, v prípade slabšieho internetu nepoužívajte iné aplikácie na zariadení, prípadne na ďalších zariadeniach pripojených na spoločnú WIFI.

Do začiatku webinára zostáva

Day(s)

Hour(s)

Minute(s)

Second(s)

REGISTRÁCIA

• Za 1 účastníka sa považuje 1 pripojenie účastníka s mailovou adresou z jedného zariadenia bez ohľadu na počet osôb na strane účastníka webinára.
  • Na jednu faktúru môžete zaregistrovať ľubovoľný počet účastníkov. Pri registrácii 1. účastníka treba uviesť počet osôb a ďalšie osoby zaregistrovať zvlášť s rovnakým IČO, poplatky sa sčítajú podľa počtu účastníkov.
  • Každý registrovaný účastník (meno, priezvisko a mailová adresa) dostane spravidla 24 hodín pred podujatím linku na pripojenie. Podmienkou je pripísanie poplatku na účet organizátora alebo zdokladovanie úhrady mailom.
  • Linka bude platná len s mailovou adresou registrovaného účastníka na 1 zariadenie.
  • V prípade, ak sa na webinár pripojí pod jednou mailovou adresou viac zariadení, odpojené bude ľubovoľné zariadenie z nich. Pri opakovanom pripojení hrozí zablokovanie mailovej adresy, preto si linku na pripojenie chráňte a nezdieľajte s ďalšou osobou.

ORGANIZÁTOR MÁ PRÁVO

• určiť poradie otázok, zovšeobecniť otázku účastníka tak, aby bola postavená univerzálne, alebo môže otázky zlúčiť,
  • bez upozornenia vylúčiť ďalšieho pripojeného účastníka z rovnakej mailovej adresy,
  • nevrátiť poplatok za seminár, ak sa na ňom nezúčastníte alebo sa odpojíte, máte však právo na poskytnutie záznamu,
  • z organizačných dôvodov zmeniť alebo zrušiť seminár s vrátením poplatku.

POPLATKY

Uzávierka 19. 12. 2021/17.00 h, faktúry vystavujeme priebežne a linku posielame po zdokladovaní úhrady mailom/pripísaní na účet.

Do začiatku webinára zostáva

Day(s)

Hour(s)

Minute(s)

Second(s)

Náš partner

Webinár môžeme pripraviť vďaka láskavej asistencii a technickej pomoci s platformou WEBEX od ALEF DISTRIBUTION SK:

ALEF Distribution SK podporuje moderné a bezpečné vzdelávanie (>100 v SK) s využitím najnovších trendov od svetového lídra v oblasti on-line komunikačných nástrojov Cisco Webex. Cisco Webex je celosvetovo najpoužívanejšia podniková aplikácia na on-line komunikáciu. Cisco Webex je jednoduché nasadiť do akéhokoľvek prostredia a zaručuje kompatibilitu s PC, mobilnými zariadeniami, špecializovanými učebňami, atď.