13. január 2022

aktuality v mailovej schránke

#VZN/zmluva

Upozornenie na nekalé praktiky a k ochrane dobrého mena ASŠŠZ v súvislosti s návrhom zmluvy, ktorú uzatvárajú neštátni zriaďovatelia so samosprávami.

Asociácii sa dostal do rúk návrh zmluvy (údajne z dielne ASŠŠZ) a obsahuje znenia, ktoré zaväzujú samosprávu nad rámec zákona: “Takéto praktiky nie sú v súlade s našimi usmerneniami a ani s hodnotami, ktoré ASŠŠZ vyznáva a snažíme sa nimi inšpirovať aj našich nečlenov. Vyzývame všetkých, aby sa takýmto praktikám vyhýbali a uprednostnili nekonfliktné riešenia pri uzatváraní minimalistických a korektných zmlúv v zmysle zákona.”

Vzhľadom na to, že niektorí mail ASŠŠZ s inštrukciami k uzatvoreniu zmlúv preposielali aj nečlenom ASŠŠZ, žiadame ich, aby v záujme ochrany dobrého mena našej organizácie upozornili adresátov, že takéto správanie nie je v súlade s našimi hodnotami, je nekorektné a poškodzuje dobré meno Asociácie.

Zároveň žiadame členov, aby v budúcnosti pri preposielaní mailov zvážili riziko zneužitia nami poskytnutých informácií voči nám samotným.