14. január 2022

aktuality v mailovej schránke

#EDUweek 2022/02

Súhrn najnovších informácií z diania v oblasti školstva a vzdelávania. Obsahuje odpočet našich aktivít za predchádzajúce obdobie a rámcový plán aktivít na najbližší týždeň.

Z EDUweeku vyberáme #Čítanie na víkend:

• PISA A UMELÁ INTELIGENCIA: Správa o programe vzdelávacieho odboru OECD, ktorý začal pripravovať nástroje na hodnotenie úrovne transformácie školstva členských štátov, ktorých potrebu vyvoláva vývoj umelej inteligencie: PISA a umělá inteligence
  • SPOZA HRANÍC: O ŠTEFFL O ŠKOLSTVE V ROKU 2022: Inšpirujme sa – blogový príspevok o tom, čo by sa malo zmeniť v českom školstve v roku  2022.
  • MODERNÁ ŠKOLSKÁ KNIŽNICA: Zoskupenie Milujem školské knižnice Vás pozýva na online rozhovor o tom, ako vyzerá moderná školská knižnica: Rozhovor Ivety Hurnej a Tibora Hujdiča o tom, aké funkcie spĺňa moderná školská knižnica a v čom je odlišná od verejnej knižnice. Iveta Hurná je riaditeľkou Krajskej knižnice P. O. Hviezdoslava v Prešove.