Saskia Repčíková, Eva Smolíková, Ján Horecký a Matej Tunega diskutujú k obmedzenie počtu prvákov na neštátnych osemročných gymnáziách v Bratislavskom kraji.

Osud osemročných gymnázií je témou diskusie V Samárii pri studni v Televízii LUX, ktorú 29. januára 2018 pripravila redaktorka Ľuba Oravová: „Bratislavské cirkevné a súkromné školy nevedia, či a koľko tried v novom školskom roku otvoria. Prispieva skorá selekcia žiakov ku kvalitnému vzdelaniu? Mali by sa deti deliť na horších a lepších žiakov, alebo by mali študovať spolu bez ohľadu na výsledky?“

Hostia: Ján Horecký – prezident Združenia katolíckych škôl Slovenska; Saskia Repčíková – prezidentka Asociácie súkromných škôl SR; Matej Tunega – INEKO (Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy); Eva Smolíková, podpredsedníčka výboru NR SR pre vzdelanie. Moderuje Ľuba Oravová.

Kliknutím TU budete presmerovaní do archívu relácie V Samárii pri studni.