“Som hrdá na študentov súkromných škôl – preukázali veľké odhodlanie pri športových výkonoch, odvahy pri dobrodružných expedíciách a osobnú zrelosť a veľkodušnosť v dobrovoľníckej pomoci,“

zdôraznila Saskia Repčíková, prezidentka Asociácie súkromných škôl a školských zariadení Slovenska, ktorá sa zúčastnila na dnešnom slávnostnom oceňovaní viac ako päťdesiatky mladých ľudí z celého Slovenska zapojených a ocenených v programe Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (skrátane DofE), medzi ktorými boli aj študenti súkromných škôl.

Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (DofE) je rozvojový program, ktorý dáva mladým ľuďom vo veku 14 až 24 rokov šancu rozvinúť svoje schopnosti, naplniť svoj potenciál a pomôcť uspieť v živote.

Na pozvanie slovenskej pobočky DoFE prišiel dnes do Bratislavy Princ Edward, aby osobne ocenil a podporil mladých ľudí, ktorí sa rozhodli splniť svoje výzvy v oblasti sebarozvoja a získať toto prestížne ocenenie. Keďže medzi ocenenými študentmi bolo mnoho študentov súkromných škôl, bolo pre Saskiu Repčíkovú veľkou cťou prijať pozvanie na záverečný ceremoniál odovzdávania cien, na ktorom Marián Zachar, vedúci kancelárie DoFE na Slovensku na margo ocenených zdôraznil, že  „Limity sú len v hlave” .

 Saskia Repčíková: “Každý z nich si ocenenie zaslúži. Želala by som si, aby mal britský princ Edward v budúcnosti ešte viac príležitosti spoznať študentov súkromných slovenských škôl.”

Pin It on Pinterest

Share This