Ostatné vydanie prestížneho magazínu Forbes nevynecháva ani baletnú udalosť roka v Bratislave – historicky prvú návštevu legendárneho svetového umelca Sergeia Polunina na Slovensku.

Pre ASŠŠZS je potešením, že pri tejto udalosti môžeme byť. Viac už o tom, ako myšlienka vznikla, načrtol v rozhovore pre Forbes Ako dostať do Bratislavy baletnú superstar Sergeja Polunina? Miloš Harajda (31), rodák z Prešova, ktorý sa roky pohybuje medzi osobnosťami z umeleckého a kreatívneho sveta a nedávno založil vlastnú produkčnú spoločnosť MILOSH Limited:

So Sergejovým publicistom sme sa dohodli, že vystúpenie v Bratislave budeme komunikovať aj cez umelcov Instagram. Vďaka tomu nás denne kontaktujú hostia zo zahraničia, ktorí do Bratislavy priletia, aby videli Polunina tancovať naživo a to je pre mňa, ako producenta, veľká satisfakcia. Po premiére plánujeme v spolupráci s Asociáciou súkromných škôl a školských zariadení (ASŠŠZSR) sériu projekcií pre základné a stredné školy, kde dokument Dancer bude fungovať ako osvetovo-edukačná pomôcka. Balet v učebných osnovách absentuje a Polunin má potenciál osloviť mladé publikum a byť príkladom toho, že keď človek na sebe tvrdo pracuje, nepotrebuje bohaté rodinné zázemie na to, aby sa dostal na vrchol. Som veľmi vďačný, že sa pani Saskia Repčíková z ASŠŠZSR projektu ujala ako partner.

Na snímke Sergei Polunin, jeho mama a Miloš Harajda (zo súkr. archívu M. Harajdu)