Stanovisko ASŠŠZS k uniknutej a zverejnenej časti opatrení pripravovanej reformy:

„Tabuľku považujem za materiál vytrhnutý z kontextu zmien, ktoré sa majú diať v novej kultúre, kde podľa autorov Učiaceho sa Slovenska ‚prevažuje dôvera nad podozrievaním, podpora nad kontrolou, diskusia nad nariadeniami, expertnosť nad úradníckym duchom, ústretovosť nad odmietaním, otvorenosť inováciám a ochota skúšať nové veci nad opatrnosťou a strnulosťou, neformálny prístup nad byrokraciou‘. Momentálne však nevidíme ani náznak takejto novej kultúry,“ hovorí šéfka Asociácie súkromných škôl Saskia Repčíková.

Citát bol zverejnený v Denníku N 25. mája 2018 v súvislosti s pripravovaným zverejnením opatrení, ktoré pripravilo ministerstvo školstva ako súčasť pripravovaného národného programu, ktorý che Martina Lubyová, ministerka školstva, vedy, výskumu a športu predstaviť o dva týždne.

Celý článok (pre predplatiteľov): Reforma školstva sa skladá zo 150 zmien a má stáť za desať

Čítajte tiež: Ministerka školstva predstavila východiská pre Národný program rozvoja výchovy a vzdelávania