S médiami komunikuje:

Iveta Pavlíková

členka Správnej rady ASŠŠZS

iveta.pavlikova@sukromneskoly.sk

“Máme spätnú väzbu od rodičov, že je nespravodlivé, aby platili poplatky za škôlku, keď majú svoje deti doma. Doma sú aj deti zo štátnych škôlok a rodičia neplatia žiadne poplatky. Je pre nás ťažké obhájiť, že naši rodičia platiť musia. A tu sme zase pri tom, že súkromné školy a škôlky nedostávajú dotácie v takej výške ako štátne zariadenia,” vysvetľuje pre tvnoviny.sk Iveta Pavlíková, členka Správnej rady ASŠŠZS a vedúca odbornej sekcie súkromných materských škôl.

V príspevku zhodnocuje situáciu, v ktorej sa ocitli súkromné materské školy a zariadenia pre deti do 6 rokov v súvislosti s opatreniami súvisiacimi s pandémiou COVID-19. I. Pavlíková tiež upozorňuje na potrebu pomoci. príspevok prináša aj stanovisko ZMOS a sprostredkovanie odkazu ministra školstva: “Gröhling odkázal, že je na čase otvoriť diskusiu o presune kompetencií v školstve. Znamená to, že niektoré školy či škôlky tak možno budú spadať priamo pod rezort školstva”.

Informácia o príspevku: 10. 04. 2020 09:00 | BRATISLAVA/Katarína Kiššová

Linka na príspevok: