Súkromné bilingválne gymnázium C. S.Lewisa v bratislavskej Petržalke sa rozhodlo získať peniaze, aby formou štipendia podporilo na svojej škole aj štúdium detí so zdravotným znevýhodnením a z chudobných regiónov. Ako píše Veronika Folentová v Denníku N, chce takto podporiť účasť 15 percent žiakov na svojej škole, zameralo sa aj na vybudovanie bezbariérového prístupu.

Denník N: Na gymnázium chcú prilákať Rómov aj deti na vozíčku

“ Riaditeľ to však chce skúsiť, nebojí sa ani reakcie rodičov detí, ktoré do školy už chodia. Riaditeľ gymnázia Dušan Jaura: „Hovoríme im, že to je naša vízia, už pri vstupe do školy vedia, kam idú a podpisujú zmluvu, kde je napísaný aj hodnotový rozmer. Ak by sa stalo, že by s tým mal niekto problém, chyba by nebola na našej strane,“ „

V článku sa redaktorka venuje Národnému programu rozvoja výchovy a vzdelávania – Učiace sa Slovensko, pýta sa na názor  externého poradcu ministerstva školsstva Vladimíra Burjana a venuje sa aj Testovaniu 5 a testovaniu PISA a poukazuje na obrovskú priepasť medzi výsledkami detí z bohatých a chudobných rodín.