ž 3. októbra 2019 sa dozvieme, kto sa v tomto roku stal držiteľom prestížneho ocenenia Učiteľ Slovenska. Do 30. septembra 2019 je však výber toho, kto získa Cenu verejnosti, aj v našich rukách. Oblasť súkromného školstva medzi finalistami Učiteľ roka 2019 reprezentujú:

PaedDr. Jana Kramárová

Zakladateľka a riaditeľka Súkromnej základnej školy Nová Dubnica.

RNDr. Dagmar Môťovská

Učiteľka na 1. súkromnom gymnáziu v Bratislave.

Cena Učiteľ Slovenska poukazuje na dôležitosť učiteľov, ako aj dopad ich činnosti na študentov a celú verejnosť. Jej cieľom je zvyšovanie prestíže učiteľského povolania a motivácia súčasných a budúcich učiteľov k výkonu ich profesie.

Na Slovensku ho od roku 2018 organizuje CEEV Živica a Komenského inštitút.

Ocenenie Učiteľ Slovenska je súčasťou medzinárodnej iniciatívy Globálna učiteľská cena (Global Teacher Prize), ktorá vznikla aj preto, aby sa zvýšilo povedomie o dôležitosti profesie pedagógov. Globálna učiteľská cena predstavuje ocenenie v hodnote 1 000 000 $ pre 1 výnimočného učiteľa z celého sveta, ktorý výrazne prispel v oblasti vzdelávania za uplynulý rok.

Titulná fotografia je zo stránky ucitelslovenska.sk
Nájdete tam aj informácie z 1. ročníka udeľovania ocenenia na Slovensku a informácieo tom, ako sa môžete do podujatia zapojiť aj vy.