ODPORÚČANIA ASŠŠZS:

Viacerí ste sa na nás obrátili s otázkou ako postupovať v súčasnej situácii spojenej s COVID-19.

Je veľmi ťažké dať jednotný návod pre Vás, zriaďovateľov súkromných škôl a školských zariadení. V prvom rade si treba uvedomiť, že sme zriaďovatelia a tak máme zodpovednosť za rozhodnutie týkajúce sa našich škôl, žiakov a študentov a v neposlednej rade aj zamestnancov.

Dovolím si Vám poskytnúť niekoľko odporúčaní:

  1. Sledovať vývoj situácie na stránke minedu.sk a riadiť sa s prihliadnutím na špecifikum svojej školy odporúčaniami, ktoré sú zverejnené
  2. Sledovať informácie na stránkach príslušných miest, obcí, samosprávnych krajov.
  3. Konzultovať prípadné nejasnosti s  Regionálnym úradom verejného zdravotníctva daného kraja
  4. Sledovať stránku Svetovej zdravotníckej organizácie: https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/situation-reports/
  5.  https://www.ecdc.europa.eu/en/coronavirus

Vážení kolegovia, verím, že Vám uvedené informácie pomôžu pri Vašom rozhodovaní. Držme si palce.

Mgr. Ľubica Petríková,  viceprezidentka ASŠŠZS

DOPLNENIE:

V krátkom čase po zverejnení našich odporúčaní  premiér Peter Pellegrini na tlačovej besede po zasadnití Ústredného krízového štábu v Bratislave informoval o tom, že v krajoch, kde sa štátni zriaďovatelia rozhodli plošne zatvoriť školy v inkriminovaných krajoch a mestách, nejde o opatrenie vydané aj pre súkromné školy.

Súkromné školy sa môžu zatiaľ rozhodnúť, či prerušia vyučovanie alebo nie. Zatiaľ totiž nie je vydané plošné nariadenie na zatvorenie škôl. Je teda na súkromných zriaďovateľoch, ako sa rozhodnú.

Zároveň však zdôraznil, že na celom území Slovenska by mali byť rozhodnutím Ministerstva školstva zakázané lyžiarske zájazdy, exkurzie, spoločné voľnočasové aktivity.

V centre diania #koronavirus (súhrn na jednej strane)

Pin It on Pinterest

Share This