„ASŠŠZS vyjadruje hlboké porozumenie a podporu Iniciatíve slovenských učiteľov, ktorá vyzvala slovenské školy k štrajkovej pohotovosti a štrajku,“

uvádza sa vo vyhlásení, ktorým sme podporili štrajkovú pohotovosť a štrajk Iniciatívy slovenských učiteľov (ISU).

Do trojtýždňového štrajku (25.1. – 15.2.2016) sa zapojilo asi 15 000 zamestnancov z tisícky regionálnych škôl s požiadavkou primeraného ohodnotenia pedagógov, vybavenia škôl didaktickými pomôckami a zmene zákona o kontinuálnom vzdelávaní pedagógov.

Asociácia súkromných škôl a školských zariadení SR vyjadruje hlboké porozumenie a podporu Iniciatíve slovenských učiteľov, ktorá vyzvala slovenské školy k štrajkovej pohotovosti a štrajku. Podľa meraní OECD Slovensko dlhodobo podhodnocuje prácu učiteľov a ich platy patria k najnižším vo vyspelých krajinách Európy. Preto spoločne s ISU vyzývame vládu SR, aby venovala pozornosť riešeniu kľúčových problémov v školstve.
Asociácia súkromných škôl a školských zariadení SR rešpektuje slobodné rozhodnutie každého pedagóga, školy i zriaďovateľa, ktorí sa rozhodnú zapojiť do štrajkovej pohotovosti a štrajku a plne ich podporuje v ich aktivitách v záujme zlepšenia postavenia všetkých kolegov v slovenských školách.

Správna rada ASŠŠZS, 19. januára 2016

<div style="position:relative;height:0;padding-bottom:56.25%"><iframe src="https://www.youtube.com/embed/VzCYg7eeu0w?ecver=2" width="640" height="360" frameborder="0" style="position:absolute;width:100%;height:100%;left:0" allowfullscreen></iframe></div>

Pin It on Pinterest

Share This