Takto to vyzeralo na jednej zo škôl, ktoré si spravili výlet do Bratislavy, Polunin sa dostal nielen do sŕdc, ale aj na tabuľu…

Opakované standing ovation zaznievalo v hľadisku Slovenského národného divadla, kde sa v jednej chvíli stretla slovenčina s ruštinou i angličtinou – zvedaví mladí fanúšikovia sa vypytovali svetoznámej baletnej superstar – Sergeia Polunina na všeličo možné. Mnohí za ním cestovali do Bratislavy naprieč celým Slovenskom. Len pre tú jedinú chvíľu – aby naživo zažili svoj idol…

Národné divadlo, hľadisko plné študentov, výborne spracovaný životný príbeh a famózne obecenstvo žiakov súkromných škôl. Citlivé spontánne reakcie počas filmu a inteligentné otázky v angličtine a ruštine. Standing ovations niekoľkokrát počas stretnutia s majstrom Poluninom. Nemusíme sa hanbiť za naše deti.
glosovala Mária Smreková, riaditeľka 1. Súkromného gymnázia Bratislave podujatie, pre mladých – Sergei Polunin deťom.

Asociácia súkromných škôl a školských zariadení Slovenska v spolupráci s MILOSH Limited, PAVLEYE production a Baletom SND priniesla všetkým školám na Slovensku jedinečnú príležitosť  – premietanie životopisného filmu Dancer o Sergeiovi Poluninovi, po ktorom sa spoza opony vynoril sám majster Polunin, aby sa prihovoril deťom.

„Sergei sľúbil, že sa do Bratislavy určite chce vrátiť na samostatné predstavenie, lebo ho privítalo veľmi emocionálne a úžasné publikum,“ citovala jeho slová po stretnutí s ním Saskia Repčíková, prezidentka Asociácie súkromných škôl a školských zariadení Slovenska a prisľúbila, že jedným premietaním sa „Projekt Polunin“ určite neskončí a že už čoskoro sa školy dozvedia viac.

Pin It on Pinterest

Share This