Riaditeľ súkromnej školy priznal zlyhanie a odstúpil. Bitka mala byť dôsledkom veľmi nebezpečného konania žiaka voči mladším spolužiačkam. Kvôli ochrane maloletého však škola bližšie nešpecifikovala, o čo išlo. „Mali sme hneď volať políciu,“ potvrdil v súčasnosti už bývalý riaditeľ.

„Vyjadrujeme hlboké porozumenie a podporu riaditeľovi Súkromnej základnej školy Dve ruky fantázie z Banskej Bystrice. Oceňujeme jeho čestný a zásadový prístup k celej udalosti. Veríme, že situácia v škole sa čoskoro upokojí a škola bude pokračovať vo vynikajúcej práci s deťmi a výborných výsledkoch, ktoré pod vedením svojho zakladateľa a riaditeľa 13 rokov dosahovala,“

konštatovala prezidentka Asociácie súkromných škôl a školských zariadení SR Saskia Repčíková v súvislosti s touto udalosťou.