Kde budú študovať naše deti? Nové opatrenie štátu spôsobilo medzi rodičmi paniku, tvrdí Nový čas v príspevku zverejnenom 19. 01. 2018, v ktorom sa venuje situácii, ktorá nastala po tom, ako okresné úrady v Bratislavskom samosprávnom kraji zredukovali počet prvých tried 8-ročných gymnázií a to predovšetkým cirkevných a súkromných zriaďovateľov.

„Mrzí nás, že sa všetko dialo narýchlo a bez konzultácie počas vianočných sviatkov. Rodičia sú teraz zmätení a nevedia, či na školu, kam chceli prihlásiť dieťa, to bude vôbec možné. Termíny talentových skúšok sa blížia, a tak zostávajú v neistote,“ povedala pre Nový Čas Saskia Repčíková z Asociácie súkromných a školských zariadení Slovenska.

Celý článok nájdete tu: Kde budú študovať naše deti? Nové opatrenie štátu spôsobilo medzi rodičmi paniku