V polovici prázdnin si redaktorka Bratislava.Sme.sk Diana Schniererová zobrala na mušku materské školy v Bratislave. V príspevku Nevzali vám dieťa do škôlky? Aké máte možnosti rekapituluje zistenia v rámci celej Bratislavy a pri tejto príležitosti oslovila aj Saskiu Repčíkovú:

Materská škola môže mať aj pozlátené steny, napriek tomu nemusí byť dobrá, upozorňuje Saskia Repčíková z Asociácie súkromných škôl a školských zariadení.

„Je dobré oboznámiť sa s pedagogickým metódami, spýtať sa, ako sa v škôlke riešia výchovne náročné situácie, a zosúladiť si predstavy o výchove dieťaťa,“ radí Repčíková.

Pri jej výbere sa pýtajte aj na vzdelávací program, organizáciu dňa a záujmové aktivity, naštudujte si jedálny lístok.

Treba tiež rozlišovať medzi súkromnou škôlkou a napríklad detským centrom. V centre, za ktoré zaplatíte stovky eur, sa o deti nemusia starať zamestnanci s kvalifikáciou pedagóga a nekontroluje ich napríklad školská inšpekcia. Nemusia mať výchovno-vzdelávací plán, stačí, keď poskytujú opatrovanie detí.

Čítajte viac: https://bratislava.sme.sk/c/20610524/nevzali-vam-dieta-do-skolky-ake-mate-moznosti.html#ixzz4tEC1AmCf