Sme presvedčení, že pedagógovia majú nielen vyučovať o hroziacich klimatických zmenách, ale byť svojim žiakom a študentom príkladom,“ píše sa vo  Vyhlásení Správnej rady ASŠŠZS k protestom naplánovaným na piatok – 20.9.2019, kedy sa pripravujú protestné pochody vo viac ako 160 krajinách sveta:
Pridávame sa k študentom a žiakom a podporujeme ich v boji proti klimatickej kríze a hnutí, ktoré pred rokom naštartovala odvážna 16-ročná švédska environmentálna aktivistka Greta Thunbergová.
Sme presvedčení, že pedagógovia majú nielen vyučovať o hroziacich klimatických zmenách, ale byť svojim žiakom a študentom príkladom, a keď sa to dá, spolu s novou generáciou aktivistov za zastavenie klimatických zmien realizovať a podporovať aktivity v prospech celej planéty.
Pridávame sa k protestujúcim vo viac ako 160 krajinách sveta a v piatok, ak nebudeme protestovať so svojimi študentmi, tak s tými, čo zostanú v školských laviciach počas budúceho týždňa aktivít za zlepšenie klímy venujeme aspoň jednu vyučovaciu hodinu tomu, aby sme s našimi žiakmi a študentmi spoločne diskutovali o možnostiach zlepšenia zelenej budúcnosti našej planéty.
Vyzývame všetkých učiteľov a učiteľky, aby sa pridali k #uciteliazaklimu #skolyzaklimu #sukromneskolyzaklimu #Fridays4Future

Správna rada ASŠŠZS
Za podkladovú fotografiu ďakujeme Gerdovi Altmannovi z Pixabay

Pridajte sa k #skolyzaklimu

Ak sa chcete dozvedieť viac o aktivitách, ktoré chystajú súkromné školy, sledujte nás na sociálnych sieťach.
Ak aj Vy organizujete nejaké podujatia, pridajte ich k našej výzve na sociálnych sieťach, pod článkom, alebo ich pridajte do celosvetovej mapy podujatí: