Vláda SR: Legislatívny plán úloh na rok 2022

výber úloh dotýkajúci sa regionálneho školstva a vzdelávania

#legislativa #skolskapravnickaosoba #celozivotnevzdelavanie

Vláda SR 12. januára 2022 na svojom 52. rokovaní s pripomienkami schválila Návrh Plánu legislatívnych úloh vlády Slovenskej republiky na rok 2022, z ktorého pre oblasť regionálneho školstva a vzdelávania vyberáme:

JÚN

• Návrh zákona o správe v školstve a o zmene a doplnení niektorých zákonov: Systémová úprava správy v školstve vrátane vytvorenia nového typu právnickej osoby (školská právnická osoba), úpravy orgánov škôl, úpravy siete škôl a školských zariadení SR, centrálneho registra škôl, školských zariadení a elokovaných pracovísk.
  • Návrh zákona o celoživotnom vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov: Zavedenie systému uznávania a validácie výsledkov predošlého vzdelávania v súlade s odporúčaním Rady z 20. decembra 2012 o potvrdzovaní neformálneho vzdelávania a informálneho učenia sa (2012/C 398/01). Vytvorenie
    priestoru pre intenzívnejšie zapojenie sa stredných odborných škôl, vysokých škôl a neziskových organizácií do systému celoživotného vzdelávania.

NOVEMBER

• Návrh nariadenia vlády č. 630/2008 Z. z., ktorým sa ustanovujú podrobnosti rozpisu finančných prostriedkov zo štátneho rozpočtu pre školy a školské zariadenia v znení neskorších predpisov: Aktualizácia podrobností rozpisu finančných prostriedkov pre školy a školské zariadenia s ohľadom na zmeny súvisiacich právnych predpisov v tejto oblasti.