20. január 2021

Written by novypouzivatel

20. január 2021

• Budúci týždeň sa pokračuje v rovnakom režime vzdelávania ako doteraz. Hraničným termínom je 1. február, kedy by mal začať fungovať covidový automat, nástup žiakov 2. stupňa ZŠ a SŠ bude podmienený negatívnym testom .

Zriaďovatelia – MŠ, ŠKD

Minister školstva Branislav Gröhling o aktuálnej situácii: “My sme minulý rok, aj na základe všetkých tých možných problémov, ktoré vznikali pri prvej vlne a teraz aj pri druhej vlne v rámci fungovania materských škôl a školských klubov detí, tak sme ešte minulý rok iniciovali stretnutie so samosprávami a so všetkými zriaďovateľmi, aby sme si povedali plusy a mínusy v rámci prerozdelenia jednotlivých kompetencíí a vyšlo z toho, že naozaj by sme mali ísť do debaty o tom, ako ministerstvo školstva preberie určitú časť kompetencií v rámci materských škôl a školských klubov detí a v priebehu nasledujúcich dvoch týždňov budeme mať ohľadom toho stretnutie so samosprávami aj s ministerstvom financií. Takže môže nastať aj taká situácia, že od budúceho roku od januára naozaj niektoré kompetencie v rámci materských škôl a školských klubov detí budú spadať pod ministerstvo školstva, čím by sme mali na to dosah a mohli by sme riešiť aj problémy, ktoré vznikali teraz.”

Materské školy

ZUŠ

• Minister školstva Branislav Gröhling na okraj finančnej podpory ZUŠ (rokovanie Vlády SR v novembri 2020) Táto podpora začne, tak ako som bol informovaný, fungovať od marca, takže za dva mesiace alebo za jeden mesiac podporíme opäť 6000 pracovných miest v základných umeleckých školách. Bude to viac ako 700 základných umeleckých škôl a tá suma sa bude hýbať niekde okolo 20 miliónov.”

MATERSKÉ ŠKOLY

Čo sa práve deje