ASŠŠZS: Očakávame rovný prístupu aj k deťom v ZUŠ

Written by novypouzivatel

4. máj 2021

Asociácia v otvorenom liste 28. 4. 2021 upozornila premiéra E. Hegera a ministrov R. Sulíka, V. Lengvarského a B. Gröhlinga na nesúlad pri otvorení niektorých popoludňajších aktivít a nerovný prístup, ktorý vyčlenil takmer 100 000 detí zo skupinového vzdelávania v ZUŠ.

„Rozumieme náročnosti situácie, a že uvoľňovanie opatrení musí nastupovať postupne, žiadame, aby sa k deťom pristupovalo komplexne rešpektujúc prioritu vzdelávania.“

TLAČOVÁ SPRÁVA

Rovný prístup k deťom pri uvoľňovaní opatrení žiada Asociácia súkromných škôl a školských zariadení Slovenska (ASŠŠZS). Asociácia v otvorenom liste upozornila premiéra E. Hegera a ministrov R. Sulíka, V. Lengvarského a B. Gröhlinga na nesúlad pri otvorení niektorých popoludňajších aktivít a nerovný prístup, ktorý vyčlenil takmer 100 000 detí zo skupinového vzdelávania v ZUŠ. Tie rešpektujúc školský covid-automat, zostali aj naďalej doma, avšak ich spolužiaci môžu športovať v kluboch či tanečných štúdiách (neriadia sa školským covid-automatom).

Vítame reakciu ministra školstva B. Gröhlinga, že podnet v krátkom čase predloží na epidemiologické konzílium a očakávame, že toto konzílium relevantne a citlivo voči všetkým deťom vyhodnotí vzniknutú situáciu.

„Dnes spolužiaci z jednej triedy predpoludním navštevujú školu za rovnakých podmienok, no popoludní na ne nahliadame inak. Dieťa tancujúce v športovom klube, môže po škole vstúpiť do jeho tanečnej sály, avšak dieťa tancujúce v ZUŠ má sálu aj naďalej zatvorenú. Nenamietame otváranie športovísk, no ak umožníme časti detí, aby chodili na volejbal, gymnastiku alebo plávanie, musíme umožniť aj deťom v ZUŠ chodiť na tanečnú alebo výtvarnú. Ak deti a ich vzdelávanie sú našou prioritou, vytvárajme im rovnaké možnosti na spoločné aktivity predpoludním aj popoludní,“ zdôrazňuje Eva Ohraďanová, prezidentka ASŠŠZS.

Rovnakú disproporciu Asociácia vníma aj v prípade stredoškolákov, ktorí sa môžu stretávať na športoviskách, ale školy sú pre nich naďalej zatvorené. „Rozumieme náročnosti situácie, a že uvoľňovanie opatrení musí nastupovať postupne, žiadame, aby sa k nim pristupovalo komplexne rešpektujúc prioritu vzdelávania,“ uzaviera Eva Ohraďanová.

Ďalšie príspevky zo sekcie

Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/www/sukromneskoly.sk/web/wp-content/uploads/et_temp/alef-145371_400x250.png) is not within the allowed path(s): (/nfsmnt/:/data/:/usr/share/php:/usr/bin/:/apachetmp:/tmp/:/var/tmp/:/dev/urandom:/usr/lib/x86_64-linux-gnu/ImageMagick-6.9.11/bin-q16/:/usr/local/bin/:/etc/ssl/certs/ca-certificates.crt:/usr/lib/php:/usr/php82/bin/) in /data/d/9/d99cca74-dc7d-4b7a-9241-1a609c641d1d/sukromneskoly.sk/web/wp-content/themes/Divi/epanel/custom_functions.php on line 1542
Bedeker Z/R: Pozvánka na (presunutý) webinár o medzigeneračnej komunikácii s I. Orbánovou

UPOZORNENIE: Pozvánka na webinár, ktorý sa mal uskutočniť v decembri 2023: pondelok, 18. marec 2024, 14.00 - 16.00 h Ak ste sa na tento webinár...