HN: Nepodarilo sa zrealizovať zjednotenie financovania školstva, tvrdí Gröhling. Chce rokovať s Hegerom

Written by novypouzivatel

29. december 2020

Príspevok TASR zverejnený v hnonline.sk o tomako chcel zrealizovať zjednotenie riadenia a financovania školstva do stavu, ako to bolo pred rokom 2013 a aj o svojom presvedčení o tom, že by sa mala otvoriť diskusia o tom, pod koho a pod aké kompetencie majú spadať materské školy a školské kluby detí.

“Myslím si, že by mali spadať (materské školy a školské kluby detí – dopl.sgh) pod ministerstvo školstva. Mali by sme a chceli by sme vyvolať stretnutie s ministerstvom financií a so samosprávami, aby sme sa dohodli, že či pôjdeme touto cestou, akým systémom sa budú prerozdeľovať finančné prostriedky z podielových daní, koľko z toho bude môcť prísť k nám na ministerstvo školstva, aby sme sa následne vedeli starať o materské školy,”

Branislav Gröhling, minister školstva, vedy, výskumu a športu SR

Ďalšie príspevky zo sekcie

Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/www/sukromneskoly.sk/web/wp-content/uploads/et_temp/alef-145371_400x250.png) is not within the allowed path(s): (/nfsmnt/:/data/:/usr/share/php:/usr/bin/:/apachetmp:/tmp/:/var/tmp/:/dev/urandom:/usr/lib/x86_64-linux-gnu/ImageMagick-6.9.11/bin-q16/:/usr/local/bin/:/etc/ssl/certs/ca-certificates.crt:/usr/lib/php:/usr/php82/bin/) in /data/d/9/d99cca74-dc7d-4b7a-9241-1a609c641d1d/sukromneskoly.sk/web/wp-content/themes/Divi/epanel/custom_functions.php on line 1542