“842 938 detí v slovenských materských, základných a stredných školách nepočká, zaslúžia si našu pozornosť už dnes!” S týmto mottom iniciatíva Kvalitné školstvo odštartovala dlhodobú kampaň za modernizáciu škostva na Slovensku. V rámci projektu „DETI NEPOČKAJÚ!“, ktorej podporovateľom je aj Asociácia súkromných škôl a školských zariadení Slovenska.

Cieľom aktivít iniciatívy je poskytovanie podpory a pomoci pri uskutočnení konkrétnych krokov na zabezpečenie kvalitnej výchovy a vzdelávania pre deti na Slovensku v čo najkratšom možnom čase t.j. v horizonte do 3 rokov prostredníctvom efektívnej spolupráce aktérov pôsobiacich v oblasti školstva a komunikácie so širokou verejnosťou Slovenska na túto tému,

V súčasnosti sa do jej aktivít môžete zapojiť aj Vy:

Zapojenie sa školy – aktualizované dátumy

1. Prihláste sa na email info@kvalitneskolstvo.sk najneskôr do piatka 07.09.2018, odošlite naň presnú adresu školy, meno koordinátora za školu a jeho mobilné číslo a tiež približný počet detí, ktoré navštevujú Vašu školu.
2. Budete potrebovať 1-2 veľké kartóny na zabalenie lodičiek a kancelársky papier podľa predpokladaného počtu lodičiek.
3. Vytvorte v termíne do 10.09.2018 čo najväčší počet papierových lodičiek s odkazmi učiteľov, detí a rodičov o ideálnej škole a poskladajte ich do papierových lodičiek.
4. Lodičky sa budú skladať z bielych kancelárskych papierov A4 alebo A5. Lodičky prosíme efektívne vedľa seba poskladať tak, aby sa zmestili do 2 veľkých kartónov. Váha balíka bude určite do 10kg. Dňa 10. 09. 2018 priamo vo Vašej škole vyzdvihne kuriér zabalené lodičky v kartónoch.

Lipový list poslancom

Z papierových lodičiek sa bude v Bratislave pred budovou Národnej rady Slovenskej republiky, v deň jej prvého zasadnutia v tomto školskom roku dňa 11.09.2018, skladať slovenský rekord – najväčší lipový list ako symbol verejnej diskusie o ďalšom smerovaní slovenského školstva. Odkazy z lodičiek budú po 11.09.2018 spracované Mgr. Martinom Kurucom, PhD. Z Univerzity Komenského v Bratislave. Následne bude z lodičiek vytvorená socha dieťaťa, ktorú darujeme zástupcom kompetentných štátnych orgánov, aby mali najlepší záujem dieťaťa žijúceho na Slovensku nestále na zreteli.

Kontakty a podrobné informácie o aktivitách Kvalitné školstvo

V článku sú použité ilustrácie k projektu Deti nepočkajú