MŠVVaŠ SR: Otázky a odpovede k povinnému predprimárnemu vzdelávaniu

Written by ASŠŠZ

11. januára 2021

Od 1. septembra 2021 je povinné predprimárne vzzdelávanie pre všetky deti, ktoré k 1. 9. 2021 dovŕšia 5. rok života. Ministerstvo pripravilo súhrnný materiál najčastejších otázok a odpovedí, ktorými usmerňuje rodičov, učiteľov, riaditeľov i zriaďovateľov materských škôl.

„(2) Povinné predprimárne vzdelávanie v materskej škole trvá jeden školský rok, ak odsek 3 neustanovuje inak. (3) Ak dieťa po dovŕšení šiesteho roka veku nedosiahlo školskú spôsobilosť, riaditeľ materskej školy rozhodne 19) o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole na základe písomného súhlasu príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast a s informovaným súhlasom zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia. (4) Ak dieťa ani po pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole nedosiahlo školskú spôsobilosť, začne najneskôr 1. septembra, ktorý nasleduje po dni, v ktorom dieťa dovŕšilo siedmy rok veku, plniť povinnú školskú dochádzku v základnej škole.“ (§ 28a ods.2a3 zákona č. 245/2008 Z. z.)

BEDEKER ZRIAĎOVATEĽA: Od VZN k zmluve 4. (pozvánka)

Na webinári získate súhrn základných informácií o zmluvách a ich dodatkoch v kontexte zmien na rok 2023. Na vaše otázky odpovedá právny expert doc. JUDr. Jozef Tekeli, PhD. Webinárom Vás budú sprevádzať: E. Ohraďanová (ASŠŠZ) a M. Čurlík (AEŠS).

Spomienka na G. Rovňáka

ASŠŠZ so smútkom spomína na Gabriela Rovňáka Koncom minulého týždňa navždy opustil naše rady zakladateľ 1. súkromnej základnej umeleckej školy na...

Ďalšie príspevky zo sekcie

BEDEKER ZRIAĎOVATEĽA: Od VZN k zmluve 4. (pozvánka)