Odborná sekcia materských škôl:

Iveta Pavlíková

členka Správnej rady ASŠŠZS, vedúca odbornej sekcie MŠ

iveta.pavlikova@sukromneskoly.sk

Prvá pokusná prechádzka po prázdnych triedach s kamerou na mobile v živom vysielaní priniesla silnú odozvu od našich detí. Nadšene si prezerali im známe priestory, ich vešiačiky v šatniach, boxíky s výkresmi… Mávali sme si navzájom a boli všetci vytešení, že sa aspoň vidíme a počujeme.

A tak sme pokračovali v hľadaní možnosti, ako sa s nimi pravidelne kontaktovať. Deti sa s pomocou rodičov pripájajú a každý deň sa tešia na svoje pani učiteľky, ktoré s nimi tvoria, počítajú, spievajú, ale hlavne sa rozprávajú, vidia sa s kamošmi… Je to super, ale už by sme chceli byť  spolu v našej Meduške.

Pridajte sa k nám na FB:

Pre všetkých, ktorí sa nechcú zapájať do diania na sociálnych sieťach, pripravujeme samostatnú sekciu na tomto webe. Prinesieme na nej spracovaný výber najzaujímavejších a najdôležitejších tém.

Prečítajte si tiež:

V súčasnosti viac ako inokedy potrebujeme vymieňať si navzájom svoje skúsenosti, poznatky i príklady dobrej praxe. Opatrenia súvisiace s pandémiou COVID-19 snáď azda najviac zasiahli materské školy a zariadenia pre deti vo veku do 6 rokov. Tie museli zatvoriť svoje brány, riešiť existenčné otázky a uvažovať o tom, čo bude ďalej, pretože na situáciu veľmi rýchlo zareagovali aj rodičia, ktorí začali deti odhlasovať, aby nemuseli platiť školné za obdobie, ktoré strávia s dieťaťom doma z dôvodu karanténnych opatrení.

Na základe pomerne obsiahlej diskusie zriaďovateľov materských škôl na sociálnej sieti sme založili skupinu na Facebooku, aby nielen oni, ale aj riaditelia a ostatní záujemcovia mohli diskutovať problémy, ktoré boli aj obsahom početného množstva telefonátov. Diskusná skupina sa postupne stáva rozšíreným komunikačným kanálom Odbornej sekcie materských škôl ASŠŠZS, ktorú vedie členka Správnej rady ASŠŠZS Iveta Pavlíková: “Naším cieľom je navzájom si pomáhať, inšpirovať sa a zdieľať úspechy. Záleží nám hlavne na tom, aby bolo dobre deťom a urobíme pre to všetko. A preto je pre nás dôležitá aj spätná väzba, aby sme mohli pružnejšie reagovať, aby sme spoločne vyšli z tohto neľahkého obdobia silnejší a v septembri mohli otvoriť brány našich zariadení dokorán.”

Dotazník: Súkromné MŠ (a iné súkromné zariadenia pre deti vo veku do 6 rokov) v období pandémie COVID-19

Čas, ktorý venujete vyplneniu dotazníka sa Vám zúročí v spracovaní tém, ktoré v ňom iniciujete. Zároveň budete vedieť porovnať svoje postavenie s inými a inšpirovať sa výsledkami svojich kolegýň a kolegov. Dotazník môžete vyplniť do 30. apríla 2020. Ďakujeme!