SITA: Školy zostávajú zatvorené. Ako situácia ovplyvní vzdelanie detí a kto pomôže rodičom

Written by ASŠŠZ

5. januára 2021

Príspevok tlačovej agentúry SITA prináša pohľady na zatvorenie škôl, súčasnú pandemickú situáciu i opatrenia na zabepečenie dištančnej formy vzdelávania. V rozhovore sú spracované aj odpovede z rozhovoru s E. Ohraďanovou, prezidentkou ASŠŠZS.

„Celé roky sme sa odhodlávali k zmenám v hodnotení, prístupe k učeniu, digitalizácii učebných materiálov, ale až „vďaka“ pandémii boli pružne zavedené do systému a veríme, že v budúcnosti prinesú žiakom viac osohu. Celkový dopad však zistíme až s odstupom niekoľkých rokov.“

ASŠŠZ na udeľovaní štátnych vyznamenaní

Ako na Nový rok, tak po celý rok – 1. januára 2023 sa Eva Ohraďanová, prezidentka ASŠŠZ spolu s Danielom Masarovičom, prezidentom Združenia katolíckych škôl Slovenska, ocitli v spoločnosti skvelých ľudí – na Slávnostnej ceremónii udeľovania štátnych vyznamenaní pri príležitosti 30. výročia vzniku Slovenskej republiky.

Ďalšie príspevky zo sekcie